Bawaria Motors Gdańsk wspiera Monikę Brodnicką.

KOMFORT MONIKI BRODNICKIEJ W BMW X3.

Dealer BMW Bawaria Motors Gdańsk wsparł Mistrzynię Polski SUP w dwóch międzynarodowych startach pod koniec lata. Monika Bronicka to olimpijka w żeglarstwie (Sydney 2000 i Ateny 2004), która od dwóch lat jest Mistrzynią Polski klasyfikacji kobiecej w prężnie rozwijającej się dyscyplinie deski z wiosłem – SUP, czyli Stand Up Paddle.

Po wygranym w 2021 roku cyklu Pucharu Polski oraz złotym medalu Mistrzostw Polski na długim dystansie przyszedł czas na spróbowanie swoich sił w zawodach Pucharu Europy i na Mistrzostwach Świata. Na oba starty Monika pojechała BMW X3 wioząc na relingach dachowych swoją wyścigową deskę SUP, która ma 4,27 m długości!

28 sierpnia Monika wystartowała w zawodach cyklu Eurotour w czeskiej Pradze, gdzie zawodnicy i zawodniczki z całego świata ścigali się wokół Wyspy Strelecky ostrov w samym sercu starego miasta. Trasa liczyła dziewięć kilometrów z ponad trzydziestoma nawrotami na bojach zwrotnych, które Monika Bronicka pokonała jako dziesiąta zawodniczka, zdobywając brązowy medal w klasyfikacji kobiecej masters.

Mistrzyni Polski SUP w BMW X3
Mistrzyni Polski SUP w BMW X3

Niecałe dwa tygodnie później Monika, podróżując komfortowo BMW X3, pokonywała jeszcze dłuższą trasę, gdyż celem było Jezioro Balaton na Węgrzech, na którym rozegrano Mistrzostwa Świata SUP 2021. Zawody trwały cztery dni i wzięło w nich udział ponad 500 zawodników i zawodniczek z 51 państw.

Monika rywalizowała w klasyfikacji kobiecej masters 40+. Wielkim wyzwaniem był wyścig na długim dystansie, który mierzył 18,5 km po mocno zafalowanym tego dnia Balatonie. Monika po prawie trzech godzinach wiosłowania ukończyła wyścig na 7 pozycji. Kolejnym startem był wyścig techniczny, rozgrywany w pobliżu brzegu, na dystansie jednego kilometra z siedmioma nawrotami. Monika z wyścigu kwalifikacyjnego awansowała do półfinału, a następnie do finału A, w którym wzięło udział 8 najlepszych zawodniczek świata. Finałowy wyścig zawodniczka wspierana przez Dealer BMW Bawaria Motors Gdańsk ukończyła na doskonałej 4 pozycji, osiągając rezultat najlepszy z polskiej reprezentacji.

Monika podkreśla, że poza ciężkimi treningami niezbędnymi do osiągania wysokich wyników sportowych, ważny jest również komfort podróży, kiedy na zawody trzeba jechać kilka lub kilkanaście godzin. Taki komfort zapewniło jej BMW X3, którym podróż to sama przyjemność.

Mistrzyni Polski SUP w BMW X3
Mistrzyni Polski SUP w BMW X3

Aktualności.